kuchnia w apartamencie

Apartament a mieszkanie – różnice

Przeglądając ogłoszenia dotyczące nieruchomości, można czasem odnieść wrażenie, że określenia mieszkanie i apartament są stosowane zamiennie. Jest to szczególnie widoczne wśród anonsów dotyczących nowego budownictwa lub lokali o wyższym standardzie niż przeciętne M. Może być to mylące, ponieważ apartament powinien spełniać szereg warunków i nie jest tym samym, co nowe, wygodne mieszkanie. Sprawdźmy, jakie są między nimi konkretne różnice.

Uwaga na chwyty marketingowe

Problem z nazewnictwem może wynikać z faktu, że nie ma jednej definicji apartamentu. Lokale tego typu mają po prostu pewien zespół udogodnień, dzięki której zasługują na to miano. Z drugiej strony angielskie apartament oznacza po prostu mieszkanie i wiele biur nieruchomości wykorzystuje to jako dodatkową reklamę. Przez to wiele mieszkań, które powinny być nazwane lokalami o podwyższonym standardzie, jest wystawianych jako apartamenty. Co wyróżnia te ostatnie? Z pewnością metraż. Apartamentem nie można nazwać przecież kawalerki.

Apartament z prawdziwego zdarzenia powinien być przestronny i wysoki. Standardem jest metraż około 100 metrów kwadratowych i gustownie zaprojektowane, wysokie sufity. Oczywiście powierzchnia ta nie jest twardym wymogiem i zdarzają się mniejsze apartamenty z powiększoną częścią tarasową lub drugim poziomem. Jedno jest pewne – w apartamencie nie grozi nam ciasnota.

Luksus apartamentowca

Apartamentowce to budynki, w których znajdują się omawiane przez nas lokale. Nie przez przypadek nie są to nowoczesne bloki, a częściej gustownie odrestaurowane kamienice. Apartamentowiec to jednak zwykle nowy budynek o starannej architekturze i bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Wysoka cena lokali wiąże się też z wieloma udogodnieniami, które zadowolą nawet najbardziej wymagających lokatorów.

Apartament to przede wszystkim lokal o podwyższonym standardzie. Jego rozkład i aranżację stworzyli specjaliści, a do wykończenia użyto materiałów najwyższej jakości. Dobrze zaplanowana części dzienna i nocna mieszkania zapewnia wygodę i luksus, na jakim zależy kupcom apartamentów. Jak wspomnieliśmy wyżej, to jednak nie wszystko. Apartamentowce czy luksusowo odnowione kamienice zapewniają swoim mieszkańcom sporo więcej niż miejsce parkingowe czy piwnice.

Dodatkowym i jednym z najcenniejszych atutów apartamentowca jest szereg usług, jakie zapewnia mieszkańcom. Recepcja zapewniająca bezpieczeństwo, usługi prania czy sprzątania to w takich miejscach standard. Najlepsze apartamentowce zatrudniają concierge, który zajmuje się dodatkową opieką nad rezydentami. Może zarezerwować im bilet do kina czy restauracji lub pomóc zająć się gośćmi. Apartamenty to zwykle kompleks nowoczesnych lokali mieszkaniowych z własną sauną, basenem lub siłownią. Wszystko po to, by zapewnić lokatorom maksymalną wygodę. Tylko tego typu lokale mogą poszczycić się tym mianem i w związku z tym odpowiednio windować cenę lokalu. Właśnie ze względu na cenę, prawdziwych apartamentów w Polsce jest jeszcze niewiele. Najwięcej znajdziemy ich w stolicy.

Dodaj swój komentarz

Wszystkie pola są wymagane.