willa w warszawie

Wille i apartamenty w Warszawie

Warszawa to wciąż jedno z najchętniej wybieranych miejsc do życia w Polsce. Stolica przyciąga nowych mieszkańców prężnie rozwijającym się rynkiem pracy, infrastrukturą i szerokimi perspektywami. Jak każda metropolia Warszawa ma dzielnice cieszące się lepszą i gorszą renomą. Modnie i drogie dzielnice to według corocznych raportów miejsca coraz lepsze do życia. Komfort, wygoda i funkcjonalność najbliższej okolicy ma dziś znaczenie nie tylko dla warszawiaków. Sprawdźmy jednak, gdzie najwygodniej obecnie mieszka się właśnie im.

Urok stolicy

Jak wspomnieliśmy na wstępie, dzielnice Warszawy bardzo różnią się od siebie i każda z nich oferuje mieszkańcom coś ciekawego. Już na początku warto też zauważyć, że ocena komfortu, a co za tym idzie atrakcyjności danej dzielnicy, zależy od oczekiwań. W innym miejscu idealnie żyło się będzie młodemu singlowi, a w innym rodzinie z dziećmi. Badania i obserwacje prowadzone corocznie na rynku nieruchomości pozwalają nam jednak wyciągnąć pewne wnioski na temat willi w Warszawie.

Rodzinny Wilanów

Numer jeden zarówno wśród cen jak i popularności nieruchomości. Miejsca do życia szukają tu jednak przede wszystkim rodziny marzące o domu na przedmieściach. Willowy charakter dzielnicy i łatwy dostęp do dobrze utrzymanych terenów zielonych tworzy tu urokliwe zaciszne i przyciąga. Jednak aby wygodnie mieszkać w Wilanowie, niezbędny będzie samochód i spory zapas gotówki. Zarówno kupno jak i wynajem nieruchomości w tej okolicy to spory wydatek. Nie odnajdą się tu też osoby tęskniące za gwarem Centrum. Wilanów to raczej spokojna i zadbana okolica, słynąca z dobrych szkół i przedszkoli.

Klimatyczne Śródmieście

Jedna z najpopularniejszych i przy okazji najstarsza część miasta, w której zawsze coś się dzieje, to raj dla mieszczuchów. Nie warto patrzeć na tę dzielnicę stereotypowo. Owszem, blisko stąd do najciekawszych punktów miasta. Nie oznacza to jednak, że wszędzie tu towarzyszy nam jego gwar. Ta dzielnica, podobnie jak Saska Kępa, pełna jest cichych uliczek i klimatycznych, starych kamienic, wśród których łatwo się zgubić. Śródmieście to wygoda i funkcjonalność z duszą starej Warszawy. Nic dziwnego, że aż chce się tu mieszkać.

Wygodny Mokotów

Mokotów to według statystyk jedna z najwygodniejszych dzielnic Warszawy. Nic dziwnego, że właśnie tam najczęściej szukamy mieszkania do wynajęcia. Wysoki poziom zadowolenia mieszkańców to zasługa świetnej infrastruktury i dobrego zaplanowania dzielnicy. Na Mokotowie znajdziesz zarówno duże galerie handlowe, jak i małe bazarki ze świeżymi warzywami. Mokotów jest też dobrze skomunikowany – zarówno wewnętrznie, jak i z innymi dzielnicami. Jego atutami z pewnością są więc wygoda i funkcjonalność.

Rozwijająca się Wola

To miejsce z pewnością zawdzięcza swoją popularność lokalizacji. Dzielnica blisko centrum ze sporą ilością zieleni i rozwijającą się częścią biznesową nie może pozostać niezauważona. Wola jest dziś nazywana “Warszawskim Manhattanem” i zyskuje na tym coraz większej. Nowoczesna infrastruktura i wygodne lokale mieszkaniowe szybko znajdują kupców. Jeszcze kilka lat temu dzielnica uznawana za gorszą i przez to zaniedbaną część stolicy, zaczyna błyszczeć.

Dodaj swój komentarz

Wszystkie pola są wymagane.