Apartamentowiec Cosmopolitan w Warszawie

Apartamentowiec Cosmopolitan w Warszawie

W sercu Warszawy stoi budynek, który wykracza poza konwencje tradycyjnych kanonów architektonicznych. Mowa o Cosmopolitan, który jest nie tylko monumentalną bryłą, ale służy też Warszawiakom jako centrum spotkań o konferencji.

Mieszkanie ponad horyzontami

Na pierwszy rzut oka Cosmopolitan przyciąga uwagę swoją wysokością i designem. Natomiast to, co sprawia, że budynek ten wybija się ponad inne, to nie tylko jego struktura, ale przede wszystkim sposób, w jaki integruje się z życiem miasta i jego mieszkańcami. Nietypowe okna w każdym apartamencie i wykusze, które wychodzą poza podstawę budynku, są jakby wyjściami w stronę miejskiego gwaru. Pozwalają na wtopienie się w pulsujący rytm stolicy, dając jednocześnie mieszkańcom prywatność i poczucie przestrzeni.

Widok, który zapiera dech w piersiach

Przeszklona fasada budynku to nic innego jak zaproszenie do podziwiania panoramy miasta. Z okien Cosmopolitan rozciąga się widok na centrum Warszawy. Od razu widać kultowy Pałac Kultury i Nauki, a także biznesowe centrum w okolicach Ronda ONZ. Poza tym z najwyższych kondygnacji widoczne też są Ogród Saski, Stare Miasto, a nawet dzielnica Żoliborz. W ten łatwy sposób można poczuć interakcję z resztą miasta, która inspiruje i kształtuje tutejszą społeczność.

Luksus i relaks na każdym kroku

Nie tylko widoki robią wrażenie. Wieżowiec dba także o komfort swoich lokatorów. Strefa rekreacyjna na 4. piętrze to prawdziwe królestwo odprężenia. Klub fitness, sauna, jacuzzi — wszystko, czego potrzebuje się po intensywnym dniu w mieście. Po zasłużonym odpoczynku można wybrać się na taras z widokiem na Plac Grzybowski i Synagogę im. Małżonków Nożyków.

Luksusowe apartamenty charakteryzują się najwyższym standardem wykończenia, do którego użyto materiałów i urządzeń wysokiej klasy. Wspomniane już duże przeszklenia zapewniają niezapomniane widoki i odpowiednie doświetlenie pomieszczeń.

Cosmopolitan Concierge — serce domu

Wszystko to, co do tej pory opisaliśmy w naszym artykule, uzupełniają usługi Cosmopolitan Concierge, które pozwalają mieszkańcom cieszyć się życiem w pełni, nie martwiąc się o szczegóły. Rezerwacja biletów, opieka nad dziećmi czy organizacja wyjazdów — wszystko to jest na wyciągnięcie ręki dzięki obsłudze dostępnej 7 dni w tygodniu.

Sztuka, która łączy ludzi

Należy również wspomnieć o tym, że Cosmopolitan to też miejsce, gdzie sztuka łączy się z codziennością. Ruchoma instalacja „You and Me” autorstwa Erana Shakine’a to doskonały przykład tego połączenia. Parę stojącą na przeciwległych krańcach belki, poruszających się powoli w górę i w dół, można traktować jako metaforę życia w mieście, pełnego ruchu i zmian. To artystyczna refleksja nad przemijaniem czasu i miłości, która obecnie jest już integralną częścią naszego życia.

Dodaj swój komentarz

Wszystkie pola są wymagane.