Cechy nieruchomości premium

Cechy nieruchomości premium

Luksus to pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o nieruchomościach premium. Prestiżowe apartamenty cieszą się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju i dają swoim lokatorom komfort niedostępny w tradycyjnym mieszkaniu. Słowo apartament jest dziś używane w wielu kontekstach, nie wszystkie jednak do niego pasują. Sprawdźmy, czym tak naprawdę są nieruchomości premium i czego można od nich oczekiwać?

Nieruchomości premium, czyli jakie?

Luksusowe apartamenty, w tym penthouse’y, z pewnością można zaliczyć do lokali premium. Do tej grupy należą też mieszkania i domy utrzymane w najwyższym standardzie i luksusowo urządzone. Ceny takich nieruchomości zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy. Co dostajemy za taką cenę? Zwykle nie tylko jedyne w swoim rodzaju wnętrze, ale i prywatność oraz poczucie bezpieczeństwa. Apartament z prawdziwego zdarzenia to nie nowocześnie urządzona kawalerka, a lokal w budynku, który zapewnia swoim mieszkańcom sporo luksusu. Lokatorzy, prócz własnych mieszkań, mają zwykle do dyspozycji bogato urządzone części wspólne, takie jak SPA czy siłownia.

Apartamentowiec to również inny poziom bezpieczeństwa i wspomnianej już prywatności. Budynki o najwyższym standardzie dają mieszkańcom dostęp tylko do określonych pięter, tak, aby nie przeszkadzali sobie nawzajem. Oprócz tego blisko wejścia znajduje się standardowo portiernia, która zajmuje się zapowiadaniem gości, odbiera paczki czy kontaktuje się z dostawcami. Wszystkie te usługi są wliczone w cenę czynszu i decydują o wysokiej wartości samego mieszkania.

Nieruchomości premium, obojętnie czy mówimy o domach, czy mieszkaniach, kuszą inwestorów nie tylko pięknie wykończonymi wnętrzami, ale i atrakcyjną lokalizacją. Apartamentowce znajdują się zwykle w centrum miasta lub w jego najmodniejszych dzielnicach, a posiadłości położone są w malowniczej, często atrakcyjnej turystycznie okolicy. Prócz tego oferty domów premium na sprzedaż obejmują również dodatkową zabudowę rekreacyjną lub gospodarczą o ciekawym charakterze. Wysokiej klasy nieruchomości mają często swoją historię lub jedyny w swoim rodzaju klimat. Atuty te z pewnością mają znaczenie dla klientów o wysokich wymaganiach i dużym budżecie.

Mieszkanie w apartamencie czy domu premium to przede wszystkim prestiż. I właśnie on jest częścią ceny, jaką trzeba zapłacić, by z niego korzystać. Lokalizacja apartamentowca daje jego lokatorom możliwość korzystania z nowoczesnej infrastruktury miejskiej. Zabudowa premium jest projektowana tak, by wygodę mieszkańców stawiać na pierwszym miejscu. Nowoczesne apartamentowce zapewniają im dziś nie tylko szerokie i wygodne tarasy z widokiem na panoramę miasta, ale też duże sale treningowe, myjnię samochodową przy parkingu czy prywatny salon masażu. To, z czego ostatecznie skorzystamy i którą nieruchomość wybierzemy, zależy tylko od naszych potrzeb.

Dodaj swój komentarz

Wszystkie pola są wymagane.