Tajniki home stagingu w prezentacji nieruchomości luksusowych

Tajniki home stagingu w prezentacji nieruchomości luksusowych

Pierwsze wrażenie jest decydujące. To twierdzenie ma szczególną wagę na rynku nieruchomości. Zarówno kupcy, jak i sprzedający wiedzą, że mieszkanie, które zachęca swoim wyglądem i aranżacją, można sprzedać drożej. Z potrzeby odpowiedniego przygotowania nieruchomości do prezentacji powstał home staging. Czym właściwie jest ta usługa i dlaczego jest szczególnie ważna w sektorze mieszkań luksusowych?

Zadbaj o detale i sprzedaj drożej

Dawno minęły czasy, gdy sprzedawane mieszkanie wystarczyło sprzątnąć i pozbyć się z niego rzeczy osobistych. Dziś kupcy szczególnie cenią sobie standard i wygląd wnętrza. Kwestie aranżacji bywają dla nich ważniejsze od atrakcyjnej ceny. Aby trafić w potrzeby tej grupy inwestorów, warto spojrzeć na naszą przestrzeń mieszkalną jak na pole do zmian i ulepszeń, by skuteczniej zachęcić kupca do złożenia oferty. Właśnie dlatego coraz więcej osób, które myślą o sprzedaży, zatrudnia specjalistów, by odpowiednio przygotować nieruchomość. 

Najlepszy home staging nie musi odbywać się wysokim kosztem. Czasem wystarczy odmalować mieszkanie i zainwestować w kilka nowych mebli czy dodatków. Oczywiście gdy sprzedajemy lokum o wysokim standardzie, oczekiwania kupujących rosną. Aby ich nie zniechęcać, warto postawić przede wszystkim na jakościowe wykończenie i neutralną aranżację. Mieszkania wyposażone w dobry i spójnie dobrany sprzęt RTV i AGD zawsze robi lepsze wrażenie niż takie z przypadkowymi elementami wyposażenia. Oprócz tego specjaliści podkreślają znaczenie neutralności w urządzaniu mieszkania na sprzedaż. Wnętrza z wyrazistym charakterem potrafią robić dobre wrażenie, ale mogą też zniechęcać inwestorów, którzy chcą urządzić mieszkanie po swojemu.

Kolejnym tajnikiem profesjonalnej aranżacji wnętrz na sprzedaż jest dostosowanie wystroju i oferty do konkretnej grupy docelowej. Jest to skuteczne zarówno w urządzaniu standardowych mieszkań, jak i lokali o podwyższonym standardzie. Jak to zrobić w praktyce? Jeśli lokum mieści się w okolicy popularnej wśród rodzin, podkreślajmy atuty naszej oferty ważne właśnie dla tej grupy kupców. Możemy też dostosować dodatki i wystrój do potrzeb rodziców i najmłodszych, pamiętając, by nie narzucać wnętrzu konkretnego stylu.

Prócz spójnych dodatków i materiałów wysokiej jakości zadbajmy też o odpowiednie oświetlenie w mieszkaniu. To ono tworzy ogólną atmosferę wnętrza i może być albo przytulne, albo zimnie i zniechęcające. Jeśli sami do końca nie wiemy, jak wykorzystać światło, by dodało wnętrzu uroku, poprośmy o pomoc specjalistów. W razie potrzeby zadbają oni również o zewnętrzną przestrzeń wokół domu. Pamiętajmy, że również ono składa się na ogólne wrażenie, jakie sprawia nasza nieruchomość.

Dodaj swój komentarz

Wszystkie pola są wymagane.